Середа, травня 31, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Група моя студентська

Що робить групу кращою?

ВІД РЕДАКЦІЇ: Відомі результати конкурсу на кращу на кращу студентську групу Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за підсумками 2014-2015-ого навчального року. Перше місце серед факультетів природничо-математичного профілю заслужено здобула ГЦ-42 (кафедра соціально-економічної географії і регіонознавства факультету геології, географії, рекреації і туризму).


З другого курсу групою опікується Павло Анатолійович ВІРЧЕНКО, доцент кафедри, що «виростила» переможців:

«ГЦ-42 достатньо велика, цілісний колектив утворюють 27 студентів: 16 на бюджеті, 1 на контракті та 10 іноземців. Середній бал успішності - «четвірка». Студенти згуртовані, беруть участь у багатьох благодійних акціях (допомагають постраждалим від військового конфлікту у Донецькому та Луганському регіонах, збирають кошти для учнів школи-інтернату, долучилися до придбання речей першої необхідності для поранених, які лікувалися у Харківському обласному військовому шпиталі). Ми любимо проводити тематичні кураторські години, наприклад, святкуємо Новий рік, День закоханих, День студента, День дружби народів. За 2014 рік влаштували два тури вихідного дня, відвідавши Одесу та Кам’янець-Подільський, країни Центральної Європи. Також групою побували на льодовому катку у ТРЦ «Дафі», відвідали майстер-клас з гончарного мистецтва. Студенти ГЦ-42 (в тому числі, й з Туркменістану та КНР) беруть активну  участь у  роботі дискусійного клубу студентів, аспірантів та молодих науковців, що вже 10 років функціонує на нашій кафедрі під патронатом Студентського наукового товариства факультету».

До речі, всі українські студенти групи долучаються до роботи СНТ факультету, мають більше 30 публікацій у збірниках матеріалів конференцій, у тому числі й англійською мовою. Троє студенток з ГЦ-42 - серед керівництва СНТ факультету: Марина ЛОГВИНОВА - його голова, Ольга СУПТЕЛО - секретар, Валентина ГУСЄВА - заступник голови з інформаційних технологій.

Щоб стати кращою, ця група показала себе і у навчанні, і у науці, спорті, громадській роботі. Студенти вдало поєднали колективне та індивідуальне, адже за скупими цифрами у «Поданні на студентську групу-переможця» стоять справжні студенти, їх цікаві особистості.

Говорячи про ГЦ-42, варто розпочати із її старости, Марини ЛОГВИНОВОЇ. З нею ми познайомилися під час інтерв’ю із куратором, і вже тоді я звернула увагу на її доброзичливість та готовність ділитися інформацією про свою групу. Видно, що дівчина пишається досягненнями одногрупників, а вони відповідають їй взаємністю. Марина - помітна фігура і у масштабах факультету, і в університеті загалом. Вона -  голова СНТ факультету геології, географії, рекреації і туризму, яке, до речі, у 2014 році нагородили дипломом університету «За творчий підхід у діяльності та розвитку». У поточному році Марина стала стипендіаткою Харківського міського голови «Обдарованість», у 2014 році захищала честь університету на Всеукраїнській студентській олімпіаді з географії, де завоювала І місце у номінації «Завдання творчого характеру». Вона посіла ІІІ місце на Всеукраїнському конкурсі-захисті студентських робіт, що проходив у березні у м. Мелітополь. Разом із Ольгою СУПТЕЛО бере участь в університетських іграх, дівчата - члени факультетської команди із інтелектуальної гри «Брейн-ринг». Із Катериною КОРЖАВІНОЮ взяла участь у волонтерській зустрічі європейської молоді Taize, що відбулася у Франції (м. Страсбург). Марина, Анна МУСІЄНКО, Олег САЗОНОВ та Ольга СУПТЕЛО були делегатами від факультету на Звітно-виборчій конференції студентів університету.

Ольга СУПТЕЛО говорить, що її найяскравіші спогади пов’язані з літньою практикою: «На першому курсі була база «Гайдари», на другому - практика-подорож Закарпаттям та Кримом, на третьому - дослідження Красноградського району Харківської області. Також ніколи не забуду першої стипендії та її святкування, перший День студента, кафедральні свята, першої лекції з геомоделювання та, звичайно ж, захисту диплому. Цікавлюся географією населення, особливостями розміщення продуктивних сил, особливостями розвитку міського населення, геоурбаністикою. Захоплююся легкою атлетикою та тхеквондо, граю на піаніно. Маю публікацію в кафедральному збірнику «Регіон» і в університетському «Часописі».

Катерина КОРЖАВІНА протягом 2014 року обіймала посаду студентського декана факультету, зараз обіймає посаду заступника студентського завідувача кафедри з навчальної роботи. Катерина з І курсу постійний учасник заходів художньої самодіяльності факультету та університету. Вона посіла І місце серед виконавців романсу у номінації «Ранкові роси» у галузевому огляді колективів народної творчості, який організувала Харківська обласна організація профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення.

Георгій РЯБЦОВ - спортивна зірка факультету, адже хлопець з першого класу займається футболом. Він - учасник багатьох турнірів, чемпіон Дніпропетровської області з футболу серед юнаків 1993 року народження, срібний призер серед команд Вищої Ліги області у складі «Шахтаря» (м. Марганець), срібний призер студентської Металіст-Ліги у складі команди ХНУ ім. В.Н. Каразіна та у складі команди-чемпіона серед факультетів нашого університету.

Ігор ДОРОШЕНКО - студентський завідувач кафедри соціально-економічної  географії та регіонознавства, Юрій ШКАРУПА - член студентської ради гуртожитку №4.

Анастасія ВИНОГРАДОВА - заступник студентського завідувача кафедри з роботи із іноземними студентами. Чотири роки поспіль брала участь у  конференції «Регіон:суспільно-географічні аспекти», має публікації у  «Academic and scientific challenges of diverse fields of knowledge in the 21st century». Настя працювала гідом у туристичній компанії «TEZ TOUR», відвідала більше 10 країн: «Найяскравіші враження залишила Норвегія (там прекрасно геть усе) та Туреччина, у якій я жила пів року».

Шестеро студентів ГЦ-42 (Дар’я БАКА, Анастасія ВИНОГРАДОВА, Артем ГУРА, Ігор ДОРОШЕНКО, Ігор ОБУХОВСЬКИЙ та Дмитро ШВЕЦЬ) закінчили курс дистанційного навчання на базі Академії навчального центру компанії «TEZ TOUR» та взяли участь у навчально-практичному семінарі, що проходив у Туреччині (м. Анталія).

Як бачите, група ГЦ-42 зібрала цікавих та розумних студентів, справжніх переможців, що розвиваються у різних сферах, але залишаються однією дружною сім’єю.

До речі, у 2013-2014 навчальному році кафедра соціально-економічної географії і регіонознавства  також серед призерів: ГЦ-52 під керівництвом доц. К.Ю. СЕГІДИ посіла ІІ місце. Побажаємо і надалі тримати марку!

Я. ОЛЬЖИК