Середа, травня 25, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Нагороди

Від Національної академії педагогічних наук України


ВІД РЕДАКЦІЇ. З нагоди 210-річчя аlma мater професор Євгеній Якович НІКОЛЕНКО, завідувач кафедри загальної практики - сімейної медицини, академік Української екологічної академії наук, був  нагороджений Подякою від Національної академії педагогічних наук України. За 20 років роботи в Каразінському професору було вручено багато нагород. Але саме ця для нього -  особлива. Чому?

Шостий поверх Північного корпусу, медичний факультет…У просторому кабінеті Євгеній Якович Ніколенко - людина, яка вже 45 років пов’язана з медициною. У житті бувало різне:  працював медбратом в реанімаційному відділенні клінічної лікарні № 2, мав досвід роботи дільничим лікарем Кегичівської ЦРЛ та військовим лікарем на Чукотці. Праця в Інституті терапії НАМН України імені Л.Т. Малої, потім на посаді директора Інституту гігієни праці і проф. захворювань.  З 1995 року паралельно працює в Харківському національному університеті, з 2009 року завідує кафедрою сімейної медицини. На рахунку професора багато нагород та подяк, але цього року він отримав одну з найпрестижніших нагород для викладача. Професор зазначає, що для нього  велика честь отримати таку нагороду, адже велика довіра завжди розрахована на самовіддачу. Це нагорода не однієї людини, а подяка за внесок у розвиток науки і освіти всьому університету.

- Ця нагорода - це визнання не моєї праці, а всього медичного факультету, адже наша кафедра - це первинна ланка медицини та флагманський напрям охорони здоров’я. Завдяки роботі співробітників медичного за невеликий період з 2008 року кількість студентів від 600 чоловік зросла аж до трьох тисяч студентів. Тільки дякуючи сильному та згуртованому колективові ми досягли таких результатів, - розповідає нагороджений.

Однією з найцінніших та найбільш зворушливих нагород, як зазначає Євгеній Якович, є подяка «За віру і бажання долучити до великої справи - творчому служінню професії», яку підготували студенти медичного факультету власноруч. Сьогодні кількість іноземних студентів на медичному переважна більшість. За словами Євгенія Яковича, іноземні учні дуже старанні та вимогливі і до себе, і до викладачів. Найдопитливіші - афроамериканські студенти, найбільш коректні - непальці, пасіонарні - студентам з арабських країн. Медичний факультет співпрацює з 53 країнами світу. Євгеній Якович бере активну участь в університетській програмі «Здоров’я студентів». Щосереди вони проводять студентські заходи на різноманітні теми, присвячені  оцінці стійкості до стресів, активної життєвої позиції, дослідження психологічного профілю студентів.

О. ЯРКО