Середа, травня 25, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Наукова продукція

Перемогли «Сходинки інформатики»


ВІД РЕДАКЦІЇ.  Кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри теоретичної та прикладної інформатики Ірина Тимофіївна ЗАРЕЦЬКА на 15 університетській виставці-конкурсі навчальної літератури за напрямом «НАВЧАЛЬНА ЛІТЕРАТУРА ДЛЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ» виборола дипломом I ступеня  за підручник і навчально-методичний комплекс для 3 класу загальноосвітніх навчальних закладів «Сходинки до інформатики». Ірина Тимофіївна вже котрий рік поспіль створює підручники, за якими діти початкових класів вчаться не тільки бачити інформацію, а й використовувати її в різних сферах людської діяльності і роблять свої перші кроки світом інформатики.


…Навчально-методичний комплект «Сходинки інформатики» для учнів других-четвертих класів вже два роки поспіль посідає призові місця міністерських конкурсів найкращих посібників України для школи.

Минулого року пальму першості перейняло видання підручника з інформатики для другого класу, а цього року перемогу одержала книга для третьокласників.

Видавництво «Ранок» у 2013 році випустило її тиражем в 105121 примірник. В комплекті передбачається робочий зошит, диск з ігровими завданнями і експрес-контролем та книга для вчителя. Оскільки підручних розрахований на дітей, він містить велику кількість малюнків та завдань на логіку. Ірина Тимофіївна зазначає, що в процесі написання книги автори уникали формального підходу до викладу інформації і намагалися комбінувати матеріал так, щоб дітям інформація була зрозумілою, а вчителю було легко з ним працювати. Автори зазначають, що підручник допоможе школярам сформувати початкові уявлення про базові поняття інформатики та здобути практичні навички використання інформаційних технологій, розвинути логічне мислення та підвищити інформаційну культуру.

За допомогою диску, який відповідає навчальній програмі, діти мають змогу продовжувати практичне навчання в домашніх умовах. Слід зауважити, що співавторами підручника є Марина Михайлівна КОРНІЄНКО та Світлана Миколаївна КРАМАРОВСЬКА. А в процесі створення диску брали участь студенти механіко-математичного факультету університету імені В.Н.Каразіна, вони ж займалися і  програмним забезпеченням.

А. СПАСІБКО.