Субота, березня 25, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Підрозділи університету

Деканат медичного

 

ВІД РЕДАКЦІЇ. Словник стверджує: «Деканат - це організаційний центр з керування роботою факультету, очолюваний деканом». Але за цим набором слів приховується величезна робота, без якої неможливо уявити університет. Ось у Харківському університеті двадцять факультетів, а ми сьогодні двері  відчинили до найбільшого за кількістю студентів факультету - медичного: тут навчаються понад три з половиною тисячі майбутніх лікарів. І двері до «медичного деканату» відчинені завжди!

 

Обов’язки декана медичного факультету, професора, доктора медичних наук Віктора Миколайовича САВЧЕНКА прописані в посадових інструкціях. Але жодний папірець не розкаже про справжню роботу деканату. «Робота декана - не вписується в рамки  інструкцій, - розповідає Віктор Миколайович. - Я займаюся ВСІМ: навчанням студентів, їх побутом, стосунками, студентським гуртожитком, зв'язками із батьками, дотриманням техніки безпеки і студентами,  і співробітниками;  ремонтами, технічним оснащенням, видачею навчальних посібників... До деканату постійно звертаються студенти з різними проблемами, які не можуть вирішити самостійно. Часів прийому, як ви бачите, в мене немає, але двері сюди відчинені для всіх і в будь-який час!»

Професор не приховує: він поважає свою роботу. Віктор Миколайович 17 років працював деканом по роботі з іноземними студентами в Харківському національному медичному університеті, і ось вже протягом сами років очолює наш «медичний деканат». Декан зауважує, що медичний факультет тісно співпрацює з багатьма іншими факультетами університету: філологічним, юридичним, соціологічним, біологічним, хімічним, чотирма фізичними, філософським, факультетом іноземних мов, Центром міжнародної освіти тощо. У Віктора Миколайовича - три заступники: з навчальної роботи, (доц. О. О. ВЛАСЕНКО), з наукової роботи, (проф. С. О. ШЕРСТЮК) , по роботі з іноземними студентами, (доц. Т. В. СЕВАСТЬЯНОВА).

Та основна робота, за словами заступників декана, лежить на плечах інспекторів деканату, яким під силу усі види роботи зі студентами. Кожен інспектор веде по 2 курси, займається навчанням, вихованням, дозвіллям, медоглядом, гуртожитком студентів відповідних курсів. Людмила Борисівна ЗОЛОЧЕВСЬКА, старший інспектор деканату, веде 3 та 4 курси: розклад, виписування «хвостівок», відомості, довідки, студентські квитки, старостати... Старший інспектор Світлана Олексіївна ГУР'ЄВА займається 5-6 курсами: готує студентів до випуску, дипломи та додатки до них,  а також звітність за результатами сесії, накази на практику і таке ін. Наймолодшими курсами займається старший інспектор Наталія Олександрівна ФЕДОРЕНКО.

Неможливо уявити роботу деканату й без заступника декана з виховної роботи Наталії Прокопівни ВЛАСОВОЇ, яка займається «вихованням» студентів, їх дозвіллям та культмасовою роботою, та заступника декана з економічних питань Ірини Миколаївни ТЯГУН, яка працює з прийомом студентів та співробітників, веде економічну частину - закупівлі, ремонти і таке інше.

Медичний факультет є найбільшим в Харківському університеті. Із 3500 тисяч студентів 2150 - студентів-іноземців. 80% всіх іноземних студентів університету навчаються саме на медичному, і цей факультет - єдиний, що проводить навчання англійською мовою. І для цього на медичному факультеті є другий деканат - деканат по роботі з іноземними студентами. Тут працює 5 старших інспекторів, які ведуть роботу з англомовними студентами. Відмінністю між цим деканатом і звичайним є тільки мова спілкування. «Ми займаємося усіма справами, що стосуються навчального процесу іноземних студентів, формуємо списки груп, складаємо відомості. До нас завжди приходять студенти і ми охоче з ними спілкуємося», - розповідає старший інспектор Юлія В'ячеславівна ПОЛУПАН.

Отакий складний і великий деканат медичного факультету!

Є. ПРОРВІНА.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Центр працевлаштування

З 1 серпня 2011 року в університеті започатковано діяльність Центру працевлаштування студентів та випускників, місія якого полягає у створенні сприятливих умов для пошуку та працевлаштування молодих фахівців. Цього ж року було створено базу даних студентів і випускників, що потребували знайти роботу. Надалі ця база розширюється і поповнюється. Центр є важливим партнером Харківського міського центру зайнятості та Харківського регіонального фонду підтримки підприємництва, що дає змогу залучати провідних фахівців до роботи зі студентами університету. Для кращої організації діяльності Центру було призначено відповідальних за працевлаштування студентів та випускників університету за усіма напрямами підготовки.

Директор Центру працевлаштування студентів та випускників Дмитро ЛОБАНОВ:

- Щорічно  університет випускає понад тисячу молодих фахівців, які є перспективними працівниками в багатьох галузях. Про це свідчить кар’єрна реалізація наших випускників в провідних компаніях України та світу.  Наші студенти та випускники цілеспрямовані та амбітні, гарно володіють іноземними мовами та мають ґрунтовні фахові знання. Кожного року Центр працевлаштування студентів пропонує студентам та випускникам багато вакансій різного рівня, програми стажування в компаніях та організаціях різних сфер діяльності. Напрямками діяльності Центру працевлаштування є розвиток партнерських взаємовідносин із роботодавцями, проведення додаткових неформальних освітніх проектів. Прикладом неформального освітнього проекту є Перша практична школа Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна «Karazin HR School». Метою проекту є формування у студентів компетенції, що необхідні менеджеру з персоналу. В рамках проекту практикуючі менеджери з персоналу проводили заняття для слухачів школи, заняття охоплювали усі сучасні розділи управління персоналом: від рекрутингу до розвитку бренду роботодавця. Лекторами школи виступили співробітники провідних компаній України: NixSolutions, Philip Moriss Ukraine, Triol, Mars Ukraine, Центр «Софія», GlobalBilgi, SunInBev та заступник декана юридичного факультету університету Л. В. Кулачок-Титова. Слід відзначити, лектором від компанії GlobalBilgi стала Наталія Мурай - випускниця факультету психології, вона провела спеціальне заняття «Центр оцінювання при прийомі на роботу». Можна упевнено сказити, що проект - успішний! Наразі ми розробляємо концепцію проведення подібних проектів із юриспруденції та корпоративної соціальної відповідальності.  Іншим важливим напрямком роботи Центру працевлаштування студентів та випускників є консультування студентів відносно ефективного пошуку роботи та розвитку кар’єри.

Новим напрямком роботи Центру працевлаштування є формування Партнерських рад роботодавців при факультетах. 11 грудня 2013 р. відбулися установчі збори Партнерської ради ІТ-компаній, механіко-математичного факультету та факультету комп’ютерних наук, до складу ради увійшли провідні ІТ-компанії України: NixSolutions, EPAM Systems, GlobalLogic, Telesens, TeamIntarnational і Sigma Ukraine. Метою створення ради є залучення роботодавців до оновлення змісту навчання, профорієнтаційної роботи з абітурієнтами та координації наукових досліджень. Вже зараз є перші здобутки роботи - погоджено оновлення навчальних курсів «Програмування» (структурне та об’єктно-орієнтоване), «Організація людино-машинного інтерфейсу» і «Web-програмування» на ММФ та погодили розробку нових курсів «Оцінювання якості програмного забезпечення» та «Сучасні процеси розробки програмного забезпечення» на ММФ. Слід відзначити, що завдяки фінансовій допомозі ІТ-компаній GlobalLogic, TeamIntarnational і Sigma Ukraine команда університету «Sobolev Team» була відряджена до фіналу Міжнародної студентської олімпіади із програмування до м. Єкатеринбурга, РФ.

Станом на сьогодні маємо такі дані: випускники, що підлягають направленню на роботу (по розподілу) - 1037, відповідно з них отримали направлення на роботу - 866, самостійно працевлаштувалося - 23, залишилися не розподілені - 148 осіб.

Сьогодні в Україні дуже складно знайти прибуткову та перспективну роботу.  Кожного молодого фахівця на перших кроках турбують безліч питань типу:  «Який він «ідеальний кандидат» чи «ідеальний роботодавець»? «Де найкраще розмістити резюме»? Саме тому взаємодія з роботодавцем, дослідження тенденцій мінливого ринку, коригування спільних зусиль із підготовки студента  є важливими складовими роботи Центру працевлаштування студентів та випускників Каразінського університету.

Л. ВОЙНЕНКОВА.