Вівторок, серпня 04, 2020

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Група моя студентська

Група моя студентська

 

БГ-42

 


Кожного року цей колектив - група БГ-42 кафедра генетики і цитології біологічного факультету - бере участь у конкурсі на кращу студентську групу і щоразу посідає призове місце. На другому курсі (2011-2012 рр.) вони вибороли І місце на факультеті, на третьому курсі (2012-2013 рр.) - ІІ місце на факультеті. Цього року наші знайомі також спробують поборотися за перемогу на університетському рівні. Адже студенти, які тут навчаються, успішні в усіх сферах свого життя…

У групі 11 студентів: Олег КАШИРІН, Наталія КОЗАК, Анжела КОСТОГЛОДОВА, Марія КУЛИМОВА, Марія МАРТИНЕНКО, Юлія МАЦЮК, Родіон МЕЛАМЕД (староста), Віталій МОСКАЛЬОВ, Дар’я ОЛІЙНИК, Єлизавета РАБКІНА, Надія СЕЛІНА.

- Усі студенти моєї групи, - говорить куратор академічної групи, заступник декана з виховної роботи, асистент кафедри генетики та цитології Сергій Михайлович САМІЛО, - талановиті, активні, цілеспрямовані, гарно навчаються, беруть активну участь у громадському житті. Я як заступник декана з виховної роботи завжди можу покластися на них у проведенні різноманітних заходів.

Поговоримо про досягнення групи. Спочатку - навчання. Коментує Віра Володимирівна МАРТИНЕНКО, заступник декана біологічного факультету з навчальної роботи:

- Усі студенти групи БГ-42 навчаються успішно і отримують стипендію! Група має трьох відмінників: Віталій Москальов, Родіон Меламед, Марія Кулимова. До речі, Віталій є відмінником ще з першого курсу. У червні 2013 року студенти на п’ятірки захистили курсові роботи (тільки 3 людини отримали четвірки). Також усі студенти БГ-42 у цьому навчальному році на відмінно виконали програму виробничої практики. БГ-42 - перші за успішністю у навчанні на четвертому курсі. І взагалі це одна з найкращих груп біофаку.

Запитую у Віталія - круглого відмінника:

- Як вдалося скласти на відмінно усі шість сесій?

- Вчитися на відмінно з першого курсу нескладно, потрібно просто працювати з навчальним матеріалом, читати спеціальну літературу. Іноді на іспитах допомагало везіння... Але зазвичай везе тим, хто підготовлений…

Тепер звернемося до наукової роботи. Наукою займають усі студенти групи. Ще на першому курсі у конференції молодих вчених «Біологія: від молекули до біосфери» взяли участь Віталій Москальов і Олег Каширін. Вони мають публікації у збірнику цієї конференції. Дві спільні публікації у цьому ж збірнику опублікували студентки Марія Кулимова і Наталія Козак, а також самостійну публікацію має Родіон Меламед. Коментує Марія:

- У майбутньому мрію займатися наукою. Хочу вступити до аспірантури, тому ще з другого курсу почала виконувати експериментальні дослідження. Маю тези у збірнику матеріалів конференції «Біологія: від молекули до біосфери» за 2012 рік. Зараз працюю над статтею. Наступного року планую поїхати на IV Міжнародну конференцію «Дрозофіла у експериментальній генетиці і біології».

Третя сфера, де студенти групи активно себе проявляють, - громадська діяльність. Родіон Меламед - студентський декан біологічного факультету, Дар’я Олійник - секретар студентської навчальної ради, голова редакційної колегії факультету, Єлизавета Рабкіна і Юлія Мацюк - члени редакційної колегії… Дар’я:

- З дитинства обожнюю малювати. Ще на першому курсі я стала членом редколегії, де ми нашою командою вигадуємо оригінальні та цікаві газети, присвячені різним святам. Наші плакати подобаються усім: і студентам, і викладачам.

Далі - культура. Тут група відзначилася не тільки на факультетському, а й на загальноуніверситетському рівні. З ініціативи Родіона працює творче об’єднання «Бандероль». В аудиторії імені Синельникова проводяться літературні вечори, де усі бажаючі можуть читати свої вірші, прозу. Також працює кіноклуб, де показуються сучасні фільми. Також Родіон очолює факультетську команду КВК і «Що? Де? Коли?». Наталія Козак є учасником університетської танцювального ансамблю «Фаворит». Дар’я Олійник бере участь в університетській команді з черлідингу.

Додатково студенти групи займаються профорієнтаційною роботою. Наприклад, зараз Віталій Москальов готує команду школярів Дзержинського району до міського турніру юних біологів.

Староста групи Родіон коментує:

- У нас дружня група. Хоча ми, на перший погляд, різні, бо у кожного свої інтереси, але ми все-таки знаходимо час для цікавих спільних справ.


М. НІК.