Вівторок, березня 09, 2021

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Факультет міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу

Факультет міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу

 

Факультет готує фахівців за напрямами підготовки: «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародне право», «Туризм»; в 2013 р. відбувся перший набір студентів на кафедри: «Міжнародна інформація» та «Готельно-ресторанна справа». Триває робота з відкриття нових напрямів підготовки: «Міжнародний бізнес» та «Країнознавство». Факультет готується до проведення міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми туристичного бізнесу».

На факультеті діє аспірантура та Спеціалізована Рада з захисту кандидатських дисертацій за спеціальністю 08.00.02 «Світове господарство і міжнародні економічні відносини» для підготовки кадрів вищої кваліфікації. Двічі на рік проводяться методичні семінари для викладачів та аспірантів факультету. Зокрема, у квітні 2013 р. відбувся міжкафедральний методичний круглий стіл з теми: «Сучасні форми викладання у ВНЗ».

У квітні 2013 р. відбулися заходи Школи міжнародної інтеграції та транскордонного співробітництва, що реалізуються в рамках робочої програми науково-освітнього співробітництва між кафедрою соціальних технологій Бєлгородського державного університету та кафедрою міжнародних економічних відносин Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна відповідно до Договору про співпрацю між університетами.

На факультеті діє Організаційно — інформаційний центр туристичного бізнесу, який сприяє організації практичного навчання студентів факультету та Університету в галузі туристичного бізнесу за кордоном.

Активно функціонує Україно-Ізраїльський Академічний центр Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Завдяки його діяльності на факультеті проведені лекції представниками Центру Чейза Ієрусалимського університету, організована зустріч з Другим Секретарем посольства Держави Ізраїль в Україні, директором Ізраїльського Культурного Центру в Харкові при посольстві Держави Ізраїль в Україні Нелі Шульман працюють мовні курси. Окрім того, діють творчі гуртки, проводяться майстер-класи, тренінги. Зокрема, для студентів напряму підготовки «Готельно-ресторанна справа» проведений майстер-клас з кулінарного мистецтва відомим ізраїльським шеф-кухарем Марком Гіцельтером .

Проф. В. СІДОРОВ, декан факультету МЕВ і ТБ.