Вівторок, березня 09, 2021

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Механіко-математичний факультет

Механіко-математичний факультет

 

У липні 2013 року вперше харківська команда, а саме, команда механіко-математичного факультету «SobolevTeam», взяла участь у фінальних змаганнях Міжнародної командної студентської олімпіади з програмування (International Collegiate Programming Contest), що проводяться під егідою Асоціації обчислювальної техніки (Association for Computing Machinery). До складу команди увійшли студенти 4-го курсу відділення прикладної математики Дмитро і Євгеній Соболєви та Арсеній Челноков. Наша команда посіла 37 місце серед 120 фіналістів із 36 країн, і її сусідами по турнірній таблиці стали команди Стендфордського та Колумбійського університетів (США) і університету Торонто (Канада). Вже у вересні команда «SobolevTeam» стала переможцем ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування. У серпні 2013 року студент 3-го курсу механіко-математичного факультету Олексій Кислинський посів перше місце на Міжнародній студентській олімпіаді з математики. Це була вже друга його перемога у математичних змаганнях такого рівня. За значні навчальні та наукові досягнення  сім студентів та аспірантів факультету отримали стипендії фонду імені  Н. І. Ахієзера та Харківського міського благодійного фонду Юрія Сапронова. Цього року механіко-математичний факультет виборов третє місце на конкурсі творчості студентів-першокурсників «Alma mater».

Розширюється співробітництво механіко-математичного факультету із закордонними університетами. У 2013 р. чотири студенти-магістри відділення інформатики успішно пройшли навчальну практику, виконали та захистили дипломні роботи в університеті міста Ніцца (Франція). Студенти відділення механіки постійно виїжджають на навчальну практику та на наукове стажування в університети  Бремена (Німеччина), Ліона (Франція) та Лодзі (Польща). У жовтні механіко-математичний факультет із тижневим візитом відвідала делегація студентів факультету механіки Політехнічного університету Лодзі (Польща). Разом з факультетом механіки Політехнічного університету Лодзі розроблена програма подвійних дипломів за спеціальністю «Mechanical Engineering». У 2013-2014 р. компанія Roche, що є світовим лідером у виробництві фармацевтичної продукції, спільно з механіко-математичним факультетом відкрила на факультеті нову спеціалізацію «біостатистика». Отримання такої додаткової спеціалізації суттєво допомагає студентам механіко-математичного факультету з майбутнім працевлаштуванням.

Проф. Г. ЖОЛТКЕВИЧ, декан механіко-математичного факультету.