Вівторок, березня 09, 2021

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Фізичний факультет

Фізичний факультет

 

Фізичний факультет має славну історію, яка нараховує вже понад 200 років плідної праці на терені освіти, науки і культури. Сьогодні ми готуємо фахівців за освітньо-професійними програмами бакалавра (напрями підготовки «Фізика», «Астрономія»), термін навчання — 4 роки, та магістра спеціальність «Фізика», спеціалізації: фізика магнітних явищ, магнетизм нанорозмірних систем, оптика і спектроскопія, нелінійна оптика нанорозмірних структур, фотоніка і оптоінформатика, фізика кристалів і функціональних матеріалів, фізика нанокристалів і наносистем, фізика низьких температур. фізика надпровідності. теоретична фізика; спеціальність «Фізика конденсованого стану», спеціалізації: фізичне матеріалознавство та комп'ютерна металографія, фізика біоматеріалів і медичне матеріалознавство; спеціальність «Астрономія», спеціалізації:  астрофізика, фізика Сонячної системи, космічна інформатика — термін навчання — один рік.

Факультет має потужний потенціал: у фаховій підготовці студентів беруть участь 84 викладача 9 кафедр, серед яких 2 дійсні члени та 2 члени-кореспонденти Національної академії наук України, Лауреати Державної премії України в галузі науки і техніки, понад 30 докторів наук, професорів і понад 40 кандидатів наук, доцентів. У тісній співдружності з Інститутом сцинтиляційних матеріалів Національної академії наук України створено науково-навчальний центр «Функціональні матеріали», науковці якого виграли тендер у розмірі 800 тисяч гривень (у 2013 році). Останнім часом отримано гранти для наукової роботи та співпраці з науково-дослідним центром «Демокрітос» (м. Афіни, Греція), Брайтонським університетом, університетом Ексетера (Велика Британія), Фридріх Шиллер — університетом (Йєна, Німеччина), грант 823Г/22-13 Armory Research Laboratory (США). Студенти проходять наукове стажування у Німеччині, Польщі, Словаччині. Готується підписання контракту на дослідження та створення елементів магнітної системи колайдера з міжнародним центром «Об’єднаний інститут ядерних досліджень» (Дубна, РФ), договору з «Білоруським державним університетом транспорту» в галузі матеріалознавства нанокомпозитів.

Студенти фізичного факультету одержують не лише звичайні та підвищені стипендії, але здобувають Президентську стипендію, стипендії благодійних фондів ( Ю.  Сапронова, І. Є. Тарапова, імені академіків І. М. Ліфшиця, М. П.  Барабашоваа, стипендію фонду Леонарда Ейлера (Німецька служба академічних обмінів DAAD).

Випускники фізичного факультету працевлаштовуються за дуже широкою географією, у провідних установах світу. Програма фізичного факультету зі співробітництва вищих навчальних закладів України з роботодавцями, яку було подано на конкурс «Куди піти вчитися, щоб знайти работу. Лістинг вузівських програм: найперспективніші галузі та професії», увійшла до переліку найкращих освітніх програм університетів України (журнал «Фокус» №21 (333) від 24.05.2013 р.).

Фізичний факультет відомий не тільки фундаментальною освітою, але й прекрасними традиціями: у нас діє студентський клуб любителів наукової фантастики «Контакт», міжнародний фестиваль популяризації науки та наукової фантастики «Зоряний міст». У почесному конкурсі цей фестиваль рішенням спеціальної комісії у м. Копенгаген визнано кращим у Європі.

Доц. О. ШЕХОВЦОВ, в. о. декана фізичного факультету.