Вівторок, березня 09, 2021

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Геолого-географічний факультет

Геолого-географічний факультет

 

Геолого-географічний факультет є одним із найстаріших факультетів Харківського університету, де в різні часи працювали всесвітньо відомі геологи і географи — Г. П. Дубинський, Б. П. Іванов, О. А. Івановський, А. М. Краснов, В. П. Макридін, Д. М. Соболєв, С. І. Шуменко та інші. На факультеті здійснюється підготовка фахівців із чотирьох спеціальностей: геологія (сайти кафедр: http://geologia.univer.kharkov.ua/ та http://mineralogy.univer.kharkov.ua/), гідрогеологія (сайт кафедри: ttp://hydrogeology.univer.kharkov.ua/), географія (сайт кафедри: http://physgeo.univer.kharkov.ua/), економічна та соціальна географія (сайт кафедри: http://soc-econom-region.univer.kharkov.ua/). На п’яти кафедрах працюють 13 докторів наук, професорів, 23 доценти, кандидати наук.

Факультет проводить навчальні та виробничі практики в Криму, Карпатах, Донбасі, на Харківщині, у Росії, Білорусії, Молдові, Придністров'ї, Туреччині тощо. На стаціонарному відділенні факультету навчаються 356 студентів бюджетної форми навчання, 182 — контрактної форми навчання. У їх числі: 122 іноземних студентів з близького та далекого зарубіжжя.

До послуг студентів — сім навчальних лабораторій, обладнаних сучасними комп’ютерами з необмеженим доступом до мережі Інтернет, а також дві навчальні бази у Зміївському та Ізюмському районах Харківської області.

Випускники геолого-географічного факультету працюють у школах, на підприємствах різних форм власності, науково-дослідних і проектних інститутах України, статистичних управліннях та відділах, у геологорозвідувальних експедиціях і пошукових геологічних партіях, розв’язують екологічні проблеми й беруть участь в управлінні галузями господарства.

Повна інформація про факультет розміщена на сайті:

http://www-geology.univer.kharkov.ua/

Проф. В. ПЕРЕСАДЬКО, декан геолого-географічного факультету.