Понеділок, жовтня 03, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Наукова продукція

Наукова продукція

 

Не час проходить, проходимо ми…

 

Так говорив великий французький гуманіст епохи Відродження П’єр де Ронсар. І дана праця видатного ученого-планетолога, директора НДІ астрономії Харківського університету, завідувача кафедри астрономії, лауреата Державної премії в галузі науки і техніки УРСР, члена-кореспондента НАН України Юрія Григоровича ШКУРАТОВА привертає увагу спочатку своїм незвичним жанром: тут ви відшукаєте і мемуари, і роздуми, і популярний опис наукових результатів та історичні знахідки… Ви не зможете відірвати увагу від 300 фотографій… Отримуватимете насолоду від живої мови, від сюжетів із нашого з вами життя. Ви читатимете щоденники і листування абсолютно незнайомих вам людей як найзахопленіший детектив… А книгу цю забажають прочитати і люди далекі від науки! Бо розрахована вона на найширше коло читачів. Вона для всіх, хто цікавиться історією науки, життям людей, що працюють в НАУЦІ. Книга дуже інформативна, і в той же час життєрадісна, легка, щира, іронічна та інтелігентна, як твори Моцарта, якого так любить сам автор.

Якщо Ви із університетської сім’ї - Ви отримаєте максимальне задоволення від цієї пам’ятки епосі, від «Хождения в науку» професора Ю.Г.Шкуратова, написаної науковцем до свого 60-річчя і опублікованої в університетському видавництві у 2013 році.


О. НЕРУХ.