Середа, липня 06, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Історія

Історія

Літопису невелемовний звіт


Економічний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна вважають одним із центрів класичної економічної освіти в Україні. Економічна наука тут має понад 200-річну історію. З Харківським університетом пов’язані імена видатних учених-економістів - лауреата Нобелевської премії Саймона С. Кузнеця, М. І. Туган-Барановського, Є. Г. Лібермана і багатьох інших.

***

Як структурний підрозділ економічний факультет було засновано на основі трьох кафедр: політичної економії, економічної політики та історичних дисциплін у 1933 р., згідно Постанови Ради народних комісарів УРСР. Факультет став готувати висококваліфіковані кадри викладачів політичної економії, економічної політики та наргоспобліку для вузів, технікумів та спеціальних шкіл Радянської України. На 1 липня 1934 р. на факультеті вже навчалися 144 студенти.

***

Після Великої Вітчизняної війни економічний факультет було відновлено весною 1945 року, але розпочав він свою роботу раніше - з 1 квітня 1944 р. На факультеті функціонували кафедри політичної економії; історії політичної економії; конкретної економіки, бухгалтерського обліку та статистики.

***

1965 рік став роком великих змін у країні, в її економіці. Зміни потягнули за собою необхідність підготовки відповідних кадрів. На економічному факультеті відкриваються нові кафедри: фінансів та кредиту, економічних методів та обчислювальної техніки, економіки промисловості, планування народного господарства.

***

Процес відкриття нових кафедр продовжується і в 80-90-х роках, і особливо - з 2000 р. Сьогодні на факультеті функціонують кафедри: фінансів та кредиту; статистики, обліку та аудиту; економічної кібернетики та прикладної економіки; економіки та менеджменту; економічної теорії та економічних методів управління; маркетингу та менеджменту зовнішньоекономічної діяльності; міжнародної економіки; математичних методів в економіці. Всі вони підтримують 200-річні традиції викладання економічних дисциплін та вносять свій вклад у розвиток факультету та економічної науки в цілому.Сторінку готувала Людмила ЩЕРБАК, магістрант відділення журналістики. Творча майстерня викладача О. О. НЕРУХ.