Вівторок, травня 24, 2022

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Новий комп’ютерний клас

Мить. Літо-2013

 

Новий комп’ютерний клас


відкрито  на факультеті комп’ютерних наук  з ініціативи факультету  та американської IT-компанії TEAM International. Сучасний комп'ютерний клас відкривали президент компанії  Кріс Уолтон, генеральний директор компанії Метт Мур, операційний директор Пол Уейц, виконавчий директор С. О. Шевцов, ректор В. С. Бакіров, проректори М. О. Азарєнков, Ю. В. Холін, А. М. Удод, декан факультету комп'ютерних наук В. Т. Лазурик у присутності викладачів та студентів.

Навчально-практична аудиторія містить 21 комп'ютер, техніка оснащена сучасним обладнанням та програмним забезпеченням, має доступ до мережі Інтернет, де студенти можуть не лише отримувати теоретичні знання, але й перевіряти їх на практиці. Протягом навчального року фахівці компанії TEAM International  проводитимуть майстер-класи для всіх студентів і працівників університету, які цікавляться IT-технологіями та прагнуть поглиблювати свої знання у цій галузі.

— Освіта є надзвичайно важливою для кожної людини. Наше завдання — дати гарну освіту молодому поколінню. Сподіваюсь, що відкриття нового комп'ютерного класу допоможе студентамрозвиватися та зростати у професійному плані, — зауважив Метт Мур.

Тепер аудиторію 558 (Північний корпус університету) не впізнати! Ще рік тому вона була звичайним кабінетом, а тепер там знаходиться сучасний комп’ютерний клас. Відкриття класу відбулося за ініціативи факультету комп’ютерних наук та американської IT-компанії TEAM International. Про відкриття та значення цього класу поговоримо з Олексієм Анатолійовичем АРТЮХОМ, заступником декана з інформаційної роботи факультету комп’ютерних наук.

— Олексію Анатолійовичу, розкажіть, будь-ласка, про співробітництво з фірмою TEAM International.

— TEAM International — американська IT-компанія, яка з 1991 року займається розробкою і підтримкою програмного забезпечення, у тому числі мобільних додатків для iPhone, Android, для сфери телекомунікацій, видавничої справи, ігрової індустрії, управління персоналом, фінансових послуг. Основними технологіями компанії є Java, Microsoft.net, Web, Mobile. Штаб-квартира компанії знаходиться у місті Лейк-Мері, штат Флорида, США. Український офіс працює в Харкові понад 8 років. Нещодавно ФКН і TEAM International підписали угоду про співробітництво у сфері працевлаштування випускників. Компанія зацікавлена у наших випускниках. Відкривши комп’ютерний клас, вона розраховує залучати студентів і виховувати працівників для своєї компанії. Наш плюс — працевлаштовані випускники, їх — готові співробітники.

— Як вдалося оснастити аудиторію?

— Університет надав готове відремонтоване приміщення. Фірма ж закупила техніку на суму 157 тисяч гривень (21 комп’ютер, мультимедійний проектор, мультимедійний екран, кондиціонер). Уся техніка найновіша, найсучасніша.

—  Які умови співробітництва?

— ФКН домовився з фірмою. Пізніше буде узгоджений план занять. До 13.15 у комп’ютерному класі будуть проводитися університетські заняття. Після пар фахівці компанії (говорять, що будуть запрошені викладачі з Америки) будуть проводити майстер-класи для бажаючих студентів і співробітників університету. Це дозволить студентам спробувати свої сили в умовах реального конкурентного ІТ-середовища. А співробітники зможуть поглибити знання у цій сфері.

— Хто буде відповідати за цей кабінет?

— Поки що за комп’ютерний клас відповідаю я. Але факультет хоче призначити окрему людину, інженера, який буде слідкувати за порядком у кабінеті і справністю техніки.

— Як Ви вважаєте, тренінги будуть користуватися популярністю серед студентів, адже дуже складно змусити їх залишитися після занять?

— Змушувати ніхто нікого не буде. Це в інтересах студентів. Знайти місце роботи зараз нелегко. А тут тобі пропонують навчатися додатково з реальним шансом мати місце роботи у такій престижній фірмі, яка сама прагне залучити найбільш здібних студентів. Ми будемо готувати кадри для конкретних замовників.

— Значення комп’ютерного класу для факультету?

— У нас на факультеті навчаються 351 студент. А комп’ютерних класів було всього 4. Чим більше комп’ютерів на факультеті комп’ютерних наук, тим краще. Я взагалі за те, щоб кожному студенту було по комп’ютеру, тоді ефективнішим і якіснішим буде навчання. Додатковий комп’ютерний клас ніколи не завадить.

P.S. З 10 по 12 вересня пройшли лекції, які були прочитані представники TEAM International. Більше ста чоловік виявили бажання відвідувати майстер-класи.

Л. ГРУБНІК.